MNK Enerji

/mnkenerji /mnkenerji mnkenerji +90 ( 224 ) 442 89 42 info@mnkenerji.com

Buhar Kazanları

ÜRÜNÜN ÇOK KISA AÇIKLAMASI BURADA YER ALABİLİR BENCE.
Doğalgaz ve sıvı yakıtla çalışabilen, 3 Geçişli yapısıyla, buhar basıncına göre optimize edilmiş gaz çıkış sıcaklığı ile yüksek verimli buhar kazanları endüstriyel tüm alanlarda kullanılabilir.

Doğalgaz ve sıvı yakıtla çalışabilen, 3 Geçişli yapısıyla, buhar basıncına göre optimize edilmiş gaz çıkış sıcaklığı ile yüksek verimli buhar kazanları endüstriyel tüm alanlarda kullanılabilir.

Külhan üzeri boru demeti ile kapalı olmadığı için temizlemesi ve gözlemlenmesi oldukça kolaydır. Birbirleriyle etkileşimde, 2. Çekiş ve külhan ile çevresindeki ısıtma yüzeyleri hızlı su sirkülasyonunu sağlar ve bu sayede buhar tanelerinin buhar odasına geçişini hızlandırır.

İkinci ve üçüncü geçişte duman gazı optimum hız ve ısı transfer değerleri ile tasarlanarak, duman gazının kazandan optimum sıcaklıklarda çıkışı sağlanmakta kazan kompakt ve yüksek verimli olmaktadır. Duman gazı ile kazan besi suyunu ısıtmak üzere, kazan arkasına monte edilecek olan ekonomizer, sistem verimini artırmak için dizayn edilmiştir. Ekonomizer kanatlı borulardan imal edilecek olup, çok daha küçük ısı transfer yüzeyleri ile sistem verimi maksimize edilecektir.

Su hacmi ani ihtiyaç halinde talep edilen suyu karşılamak için yeterli depolama hacmini sağlar.

Buhar Kazanları
  • PLC tabanlı control sistemi sayesinde bütün sistem verilerine ulaşım
  • Entegre edilebilen ekonomizer, ısı izolasyon ve 3 geçiş teknolojisinden dolayı yüksek verim seviyesi
  • Değişken buhar isteklerine rağmen basınçta tutarlılık ve yüksek buhar kalitesi
  • Kazan gövdesinin, kojenerasyon üniteleri çıkışına bağlanarak atık ısı kazanı olarak kullanılabilmesi
  • Bütün brülör sistemlerine uyumlu
  • Gelişmiş ateşleme sistemi ve mükemmel seçilen kazan ve brülör kombinasyonu sayesinde mükemmel yanma
  • Az yer kaplayan dizayn
  • Önceden programlanan kazan kontrolü sayesinde kolay devreye alma
  • Otomatik başlatma, durdurma ve bekletme kontrolü
  • Sistem tek bir ünite ünite halinde olduğundan kolay kurulum- ekipmanlar, ateşleme sistemi ve ekonomizer teslim fiyatına dahildir.

Yüksek basınçlı buhar kazanı silindirik formda üç geçişli yandan külhanlı olarak tasarlanmıştır. Yandan külhanlı yapısıyla kompakt ve düşük su hacimli bir yapıya sahip olup, hızlı buhar üretimi sağlanmaktadır. Ocak sonrası duman çevirme hücresi ıslak olarak tasarlanmakta, dolayısıyla radyasyon ve konveksiyon ısı geçiş yüzeyi artırılmaktadır.

Kazan duman gazı ve su tarafında uygun miktarda gözetleme ve temizleme kapağı bulunmaktadır.

İkinci duman gazı çevirme hücresi için refrakter ile izole yerine özel iğlenmiş izolasyon malzemesi kullanılarak tasarlanmış, böylelikle hafif ve uzun ömürli bir yapı elde edilmiştir.

Ayrıca su tarafı için EN 12953-3 standartının belirlemiş olduğu şartlarda operatör giriş ve muayene delikleri sisteme entegre edilmiştir.

Ön ve Arka aynı sacları EN 12953-4 Madde 5.6.4'e uygun olarak talaşlı imalat ile şekillendirildikten sonra makineto ile sıkılmakta ve özlü tel ile MIG kaynak yöntemi ile kaynatılmaktadır.

Buhar kazanı izolasyonlu ve gerekli güvenlik ekipmanlarıyla donatılmıştır. Kazan kontrolü PLC temeline dayanan dokunmatik ekran ile kontrol edilebilir.

Kazan besi suyunu kazana pompalamak için yeterli büyüklükte seçilen kazan besi pompaları skid olarak gruplanmıştır.

Brülör işletmesi için uygun malzemeden seçilmiş brülör refrakteri ve izolasyon sayesinde en az ısı kaybıyla brülör çalıştırılacaktır.

Merdiven ve platformlar, kontrol ayar ve bakımın kolayca yapılmasını sağlayacak şekilde dizayn edilecektir.

Merdiven ve korkuluklar TS EN ISO 14122 standartına uygun olarak iş güvenliği önlemleri dikkate alınarak tasarlanmıştır.